Cerealia 100% farinha de centeio, Panrico
i Foto: col·laboradors d’Open Food Facts · CC BY-SA
Begudes instantànies · Espanya

Cerealia 100% farinha de centeio

EspanyaPortugal
NOVA4
846 kcalper 100 g · 42 % de la ingesta de referència
12,5 gde sucres per 100 g
Codi de barres (EAN-13)5607233552624
Prefix GS1560 · GS1 Portugal
Additius5: E200, E282, E300…
Al·lèrgensNo consta a la fontPot contenir: Mostassa, Soia
SegellsVegetarià, Lliure de gluten, Vegà
5607233552624

El prefix 560 el va assignar GS1 Portugal. Indica on es va registrar el codi, no on es va fabricar el producte.

Informació nutricional

Per 100 g, amb el percentatge de la ingesta de referència d’un adult (8.400 kJ / 2.000 kcal)
Nutrient100 gIngesta de referència
Valor energètic846 kcal42 %
Greixos11,4 g16 %
dels quals saturats3,9 g20 %
Hidrats de carboni132,1 g51 %
dels quals sucres12,5 g14 %
Fibra alimentària28,6 g—
Proteïnes39,3 g79 %
Sal3,6 g60 %

Open Food Facts, ODbL, fitxa modificada el 28 de juny del 2026 · Ingestes de referència: Reglament (UE) núm. 1169/2011, annex XIII.

Ingredients

Tal com figuren a l’envàs; els al·lèrgens, en negreta

Farinha de CENTEIO (48%), água, glúten de TRIGO, farelo de CENTEIO, azeite (0,8%), levedura, sal, emulsionantes: E 471, E 472e (contêm TRIGO), conservantes (E 282, E 200), aroma, agente de tratamento da farinha: ácido ascórbico (contém TRIGO). Pode conter MOSTARDA e SOJA. Consumir de preferência antes de; (ver frente da embalagem).

La font només té la llista d’ingredients en portuguès; la mostrem tal qual, sense traduir-la.

  • E200àcid sòrbicConservant
  • E282Propanoat de calciConservant
  • E300Àcid ascòrbicAntioxidant · Segrestant
  • E471Monoglicèrids i diglicèrids d'àcids grassosEmulsionant · Estabilitzant
  • E472eÈsters monoacetil i diacetil tartàrics de monoglicèrids i diglicèrids d'àcids grassosEmulsionant · Segrestant · Estabilitzant

Font: Open Food Facts, ODbL · noms i funcions dels additius: taxonomia d’Open Food Facts.

Dins la seva categoria

Posició entre 22 productes de «begudes instantànies» venuts a Espanya
Sucres12,5 g · mediana 4,9 g
Greixos saturats3,9 g · mediana 0,35 g
Sal3,6 g · mediana 0,16 g

El 71 % dels productes de la categoria té menys sucre que aquest. La línia fina marca la mediana de la categoria.

Vegeu tots els productes de «Begudes instantànies» →

Càlcul de Shelfpedia a partir d’Open Food Facts (ODbL), productes de la mateixa categoria venuts a Espanya, valors per 100 g.

Impacte en el clima

1,55kg CO₂ eq. per kg

Valor de referència de la categoria «Pa de motlle»: 1,55 kg CO₂ eq. per kg de producte.

Calculat per l’ADEME per al producte mitjà consumit a França, del camp al plat. Descriu la categoria, no aquest producte concret.

Font: Agribalyse 3.1 (ADEME), Licence Ouverte, actualització del 30 de juny de 2026 · assignació per categoria: taxonomia d’Open Food Facts.

Països de venda

Es ven amb aquest codi en 2 països
PortugalEspanya

Font: Open Food Facts, països de venda indicats pels col·laboradors.

Fonts

Cada bloc d’aquesta pàgina cita la seva font

Hi ha un error? Es corregeix a l’origen, a Open Food Facts, i apareix aquí amb la propera actualització.