Fitness chocolate negro, Nestlé
i Foto: col·laboradors d’Open Food Facts · CC BY-SA
Cereals per esmorzar · Espanya

Fitness chocolate negro

de Nestlé · 600 g
Espanya
NUTRI-SCOREABCEDNOVA4
400 kcalper 100 g · 20 % de la ingesta de referència
16,7 gde sucres per 100 g
Codi de barres (EAN-13)7613034228017
Prefix GS1761 · GS1 Switzerland
Additius5: E1200, E306, E322…
Al·lèrgensLlet, SoiaPot contenir: Fruits de closca, Cacauets
7613034228017

El prefix 761 el va assignar GS1 Switzerland. Indica on es va registrar el codi, no on es va fabricar el producte.

Informació nutricional

Per 100 g, amb el percentatge de la ingesta de referència d’un adult (8.400 kJ / 2.000 kcal)
Nutrient100 gIngesta de referència
Valor energètic400 kcal20 %
Greixos8,2 g12 %
dels quals saturats4,5 g23 %
Hidrats de carboni68,7 g26 %
dels quals sucres16,7 g19 %
Fibra alimentària8,7 g—
Proteïnes8,9 g18 %
Sal0,75 g13 %

Open Food Facts, ODbL, fitxa modificada el 27 de març del 2026 · Ingestes de referència: Reglament (UE) núm. 1169/2011, annex XIII.

Ingredients

Tal com figuren a l’envàs; els al·lèrgens, en negreta

Copos de cereales (64%): Cereales [trigo integral (32,4%), arroz (23,8%), avena integral (4,5%)], azúcar, jarabe de azúcar moreno parcialmente invertido, extracto de malta de cebada (cebada, malta de cebada), sal, jarabe de glucosa, antioxidante (extracto rico en tocoferoles). Copos de cereales recubiertos de chocolate negro (36%): Chocolate negro (20,6%) (cacao, azúcar, grasa láctea, emulgente: lecitina de soja, aroma de vainilla), copos de cereales [cereales (trigo integral 7,9%, arroz 5,8%, avena integral 1,1%), azúcar, jarabe de azúcar moreno parcialmente invertido, extracto de malta de cebada (cebada, malta de cebada), sal, jarabe de glucosa, antioxidante (extracto rico en tocoferoles)], agente de recubrimiento (goma arábiga, jarabe de glucosa, polidextrosa). VITAMINAS Y MINERALES: Riboflavina, niacina, vitamina B6, ácido fólico, ácido pantoténico, carbonato cálcico, hierro. Puede contener cacahuete y frutos secos.

La font només té la llista d’ingredients en espanyol; la mostrem tal qual, sense traduir-la.

Al·lergen: LletAl·lergen: SoiaPot contenir: Fruits de closcaPot contenir: Cacauets
  • E1200PolidextrosaHumectant · Estabilitzant · Espessidor
  • E306Extracte ric en tocoferols
  • E322lecitinesAntioxidant · Emulsionant
  • E322ilecitinaAntioxidant · Emulsionant
  • E414Goma aràbigaSuport · Emulsionant · Estabilitzant · Espessidor

Font: Open Food Facts, ODbL · noms i funcions dels additius: taxonomia d’Open Food Facts.

Dins la seva categoria

Posició entre 117 productes de la mateixa categoria venuts a Espanya
Sucres16,7 g · mediana 22,8 g
Greixos saturats4,5 g · mediana 1,0 g
Sal0,75 g · mediana 0,62 g

El 29 % dels productes de la categoria té menys sucre que aquest. La línia fina marca la mediana de la categoria.

Vegeu tots els productes de «Cereals per esmorzar» →

Càlcul de Shelfpedia a partir d’Open Food Facts (ODbL), productes de la mateixa categoria venuts a Espanya, valors per 100 g.

Impacte en el clima

3,40kg CO₂ eq. per kg

Valor de referència de la categoria «Cereals per esmorzar»: 3,40 kg CO₂ eq. per kg de producte (producte més proper a Agribalyse).

Calculat per l’ADEME per al producte mitjà consumit a França, del camp al plat. Descriu la categoria, no aquest producte concret.

Font: Agribalyse 3.1 (ADEME), Licence Ouverte, actualització del 30 de juny de 2026 · assignació per categoria: taxonomia d’Open Food Facts.

Països de venda

Es ven amb aquest codi a Espanya
Espanya

Font: Open Food Facts, països de venda indicats pels col·laboradors.

Fonts

Cada bloc d’aquesta pàgina cita la seva font

Hi ha un error? Es corregeix a l’origen, a Open Food Facts, i apareix aquí amb la propera actualització.