Categoria

Xocolata · pàgina 31

2.134 productes de «Xocolata» venuts a Espanya tenen fitxa completa. Per 100 g, la mediana és de 38,0 g de sucres i 0,08 g de sal.

2.134productes amb fitxa completa
0 %amb Nutri-Score A o B
38,0 gsucres per 100 g (mediana)
0,08 gsal per 100 g (mediana)
15,4kg CO₂ eq. per kg

Valor de referència d’Agribalyse per a aquesta categoria: 15,4 kg CO₂ eq. per kg de producte (producte més proper a Agribalyse). Calculat per l’ADEME per al producte mitjà consumit a França, del camp al plat. Descriu la categoria, no aquest producte concret.

Font: Agribalyse 3.1 (ADEME), Licence Ouverte, actualització del 30 de juny de 2026 · assignació per categoria: taxonomia d’Open Food Facts.

Subcategories

2 subcategories, de més a menys productes.

Nutri-Score

Repartiment dels productes qualificats
A 0 %B 0 %C 1 %D 22 %E 76 %

2.116 productes qualificats

Valors medians

Per 100 g, sobre els 2.134 productes
Valor energètic549 kcal
Sucres38,0 g
Greixos saturats21,0 g
Sal0,08 g

Marques

Les més representades

Productes

2.134 productes, dels més consultats als menys · pàgina 31 de 45.

Negro 72% Cacao, Marcos Tonda
Negro 72% CacaoMarcos Tonda1 escaneigE
Chocolate negro extra fino 85%, carmiña
Chocolate negro extra fino 85%carmiña1 escaneigD
Chocolate blanco leche merengada, Utopick
Chocolate blanco leche merengadaUtopick1 escaneigE
Chocolate negro con almendras
Chocolate negro con almendras1 escaneigE
Vengan con trocitos de almendra, Nestlé
Vengan con trocitos de almendraNestlé1 escaneigE
Dark Sublime, Nestlé
Dark SublimeNestlé1 escaneigE
Chocolate negro 80%, rafa gorrotxategi
Chocolate negro 80%rafa gorrotxategi · 100gr1 escaneigD
Chocolate negro 80%, rafa gorrotxategi
Chocolate negro 80%rafa gorrotxategi1 escaneigD
Corazon de san Valentín, Hacendado
Corazon de san ValentínHacendado1 escaneigE
Mini tabletas de chocolate negro 72% cacao, Hacendado
Mini tabletas de chocolate negro 72% cacaoHacendado · 200 g1 escaneigE
Chocolate con leche bajo en lactosa, Hacendado
Chocolate con leche bajo en lactosaHacendado · 125 g1 escaneigE
Chocolate negro 72% cacao, Hacendado
Chocolate negro 72% cacaoHacendado · 100 g1 escaneigE
Chocolate negro 72% con pepitas de cacao, Hacendado
Chocolate negro 72% con pepitas de cacaoHacendado · 100 g1 escaneigE
Tableta de chocolate negro 72% cacao - DESCATALOGADO, Hacendado
Tableta de chocolate negro 72% cacao - DESCATALOGADOHacendado · 100 g1 escaneigE
Chocolate con leche relleno sabor naranja, Hacendado
Chocolate con leche relleno sabor naranjaHacendado · 100 g1 escaneigE
Gotas de Chocolate, Hacendado
Gotas de ChocolateHacendado · 250 g1 escaneigE
Chocolate extrafino con leche y edulcorante, hacendado
Chocolate extrafino con leche y edulcorantehacendado · 125 g1 escaneigE
Chocolate con leche y avellanas, Hacendado
Chocolate con leche y avellanasHacendado · 150 g1 escaneigE
Chocolate negro 85% cacao, Hacendado
Chocolate negro 85% cacaoHacendado · 100 g1 escaneigD
Chocolate negro relleno sabor menta, Hacendado
Chocolate negro relleno sabor mentaHacendado · 100 g1 escaneigE
Chocolate blanco con avellanas enteras, Hacendado
Chocolate blanco con avellanas enterasHacendado · 200 g1 escaneigE
Chocolate blanco con fresa, Hacendado
Chocolate blanco con fresaHacendado · 100 g1 escaneigE
Chocolate blanco fundir y postres, Hacendado
Chocolate blanco fundir y postresHacendado · 200g1 escaneigE
Chocolate con leche suave, Hacendado
Chocolate con leche suaveHacendado · 100 g1 escaneigE
Chocolate con almendras troceadas, Hacendado
Chocolate con almendras troceadasHacendado · 100 g1 escaneigE
Chocolate con avellanas troceadas picadas, Hacendado
Chocolate con avellanas troceadas picadasHacendado · 100 g1 escaneigE
Fussion, chocolate sabor a fresa, Hacendado
Fussion, chocolate sabor a fresaHacendado · 100g1 escaneigE
Fussion sabor a menta, Hacendado
Fussion sabor a mentaHacendado · 100 g1 escaneigE
Chocolate negro 99%, Hacendado
Chocolate negro 99%Hacendado · 100 g1 escaneigD
Chocolate negro 72% con pepitas de cacao tostadas, Hacendado
Chocolate negro 72% con pepitas de cacao tostadasHacendado · 100 g1 escaneigE
Chocolate con leche y avellanas, Hacendado
Chocolate con leche y avellanasHacendado · 180 g1 escaneigE
Chocolate 0% azúcares, Hacendado
Chocolate 0% azúcaresHacendado · 125 g1 escaneigC
Classic, Hacendado
ClassicHacendado · 150 g1 escaneigE
Chocolate con almendras troceadas, Hacendado
Chocolate con almendras troceadasHacendado · 150 g1 escaneigE
Papa Noel Gigante chocolate, Hacendado
Papa Noel Gigante chocolateHacendado · 180g1 escaneigE
55% cacao con avellanas enteras, Hacendado
55% cacao con avellanas enterasHacendado · 180 g1 escaneigE
Chocolate blanco, Eroski
Chocolate blancoEroski · 75 g1 escaneigE
Chocolate con leche almendras, Eroski
Chocolate con leche almendrasEroski1 escaneigE
Chocolate con leche y avellanas, Eroski
Chocolate con leche y avellanasEroski1 escaneigE
Chocolate negro sin azúcares con almendras, Eroski
Chocolate negro sin azúcares con almendrasEroski · 125 g1 escaneigD
Chocolate negro 85% bio, Eroski
Chocolate negro 85% bioEroski1 escaneigD
Chocolate con leche 25% almendras enteras, Eroski
Chocolate con leche 25% almendras enterasEroski1 escaneigE
Xocolata negra. 25% Almendras enteras, Eroski
Xocolata negra. 25% Almendras enterasEroski · 200g1 escaneigE
Chocolate con leche, Eliges
Chocolate con lecheEliges1 escaneigE
Chocolate extrafino con leche y avellanas, Eliges
Chocolate extrafino con leche y avellanasEliges · 150 g1 escaneigE
Chocolate 72%, eliges
Chocolate 72%eliges · 125 g1 escaneigE
Chocolate negro con almendras, Eliges
Chocolate negro con almendrasEliges · 200 g1 escaneigE
Chocolate relleno de naranja, Eliges
Chocolate relleno de naranjaEliges1 escaneigE

Font: Open Food Facts, exportació del 23 d’octubre de 2026, ODbL · càlculs de Shelfpedia (medianes, repartiments).