World Bank · Pink Sheet

Gula

gula mentah, harga Perjanjian Gula Antarabangsa

0,41 US$/kgHarga · September 2026
+7,9%1 bulan
+17,1%12 bulan
-4,7%5 tahun

Harga bulanan sejak 2000

US$/kg

Harga purata tahunan

US$/kg
TahunHarga
20250,37
20240,45
20230,52
20220,41
20210,39
20200,28
20190,28
20180,28
20170,35
20160,40
20150,30
20140,37
20130,39
20120,48
20110,57
20100,47
20090,40
20080,28
20070,22
20060,33

24 bulan terakhir

US$/kg
BulanHarga
September 20260,41
Ogos 20260,38
Julai 20260,34
Jun 20260,32
Mei 20260,34
April 20260,32
Mac 20260,33
Februari 20260,31
Januari 20260,32
Disember 20250,32
November 20250,32
Oktober 20250,34
September 20250,35
Ogos 20250,37
Julai 20250,37
Jun 20250,37
Mei 20250,39
April 20250,40
Mac 20250,42
Februari 20250,42
Januari 20250,40
Disember 20240,44
November 20240,45
Oktober 20240,46

Siapa pengeluarnya: pengeluaran dunia pada 2023

Negara dengan pengeluaran yang direkodkan: 121

FAOSTAT tidak merekodkan pengeluaran bagi Brunei pada 2023.

NegaraTanBahagian dunia
Brazil41.967.50822%
India37.000.00020%
Thailand10.269.2455,5%
China9.960.0005,3%
Amerika Syarikat8.316.1734,4%
Pakistan6.757.0003,6%
Rusia6.554.0003,5%
Mexico5.586.3723,0%
Jerman4.555.3842,4%
Australia4.188.0002,2%

Pengeluaran dunia sejak 2000

Pengeksport terbesar pada 2024

NegaraTanBahagian duniaNilai eksport (juta dolar AS)
Brazil33.474.88077%15.933
Australia2.800.7596,4%1.464
Thailand1.761.0214,1%911
India899.6752,1%533
Eswatini534.5621,2%476
Guatemala498.4541,2%264
Afrika Selatan465.7281,1%272
Mexico400.7420,9%317
El Salvador322.2460,7%180
Rusia302.5520,7%195

Komoditi makanan lain

Ini ialah harga di pasaran antarabangsa dalam dolar AS, bukan harga kedai: perubahan mengambil masa berbulan-bulan untuk sampai ke rak, dan kadar pertukaran, pengangkutan serta kos tempatan sama pentingnya.

Sumber: Bank Dunia, Commodity Price Data (The Pink Sheet), dikemas kini 2 Oktober 2026, CC BY 4.0 · pengiraan Shelfpedia: perubahan dalam sebulan, dua belas bulan dan lima tahun.

Sumber: FAOSTAT, tanaman dan hasil ternakan — pengeluaran (kemas kini 23 Disember 2025) dan perdagangan (kemas kini 23 Julai 2026), dihimpun oleh FAO, CC BY 4.0 · pengiraan Shelfpedia: bahagian dan kedudukan.