World Bank · Pink Sheet

Sojaolie

Amerikaanse ruwe ontgomde olie, exportprijs

1.615 US$/tPrijs · september 2026
-1,5%1 maand
+39,3%12 maanden
+15,4%5 jaar

Maandprijs sinds 2000

US$/t

Gemiddelde jaarprijs

US$/t
JaarPrijs
20251.140
20241.022
20231.119
20221.667
20211.386
2020838
2019766
2018789
2017851
2016815
2015756
2014906
20131.055
20121.226
20111.298
20101.001
2009853
20081.261
2007886
2006599

De laatste 24 maanden

US$/t
MaandPrijs
september 20261.615
augustus 20261.639
juli 20261.658
juni 20261.740
mei 20261.781
april 20261.643
maart 20261.493
februari 20261.282
januari 20261.154
december 20251.116
november 20251.128
oktober 20251.132
september 20251.159
augustus 20251.245
juli 20251.307
juni 20251.178
mei 20251.163
april 20251.120
maart 20251.011
februari 20251.069
januari 20251.048
december 20241.064
november 20241.145
oktober 20241.095

Wie produceert het: wereldproductie in 2023

Landen met geregistreerde productie: 107

532.200Nederland · Ton
11 / 107Plaats wereldwijd
0,9%Aandeel in de wereld
LandTonAandeel in de wereld
China17.356.20029%
Verenigde Staten12.227.00020%
Brazilië10.890.98918%
Argentinië5.275.6418,8%
India2.093.0003,5%
Rusland1.015.9001,7%
Mexico993.7911,7%
Paraguay634.4001,1%
Duitsland606.5001,0%
Spanje579.4001,0%

Wereldproductie sinds 2000

Grootste exporteurs in 2024

LandTonAandeel in de wereldExportwaarde (miljoen US-dollar)
Argentinië5.617.87544%5.270
Brazilië1.368.37411%1.312
Nederland521.1784,1%531
Paraguay496.9043,9%409
Rusland483.6303,8%428
Verenigde Staten456.2413,6%520
Bolivia427.0973,4%391
Oekraïne386.8053,0%317
Turkije385.4443,0%350
Spanje330.7342,6%324

Andere voedselgrondstoffen

Dit zijn prijzen op de wereldmarkt, in Amerikaanse dollar, geen winkelprijzen: veranderingen bereiken de schappen pas na maanden, en wisselkoers, vervoer en kosten in eigen land wegen even zwaar.

Bron: Wereldbank, Commodity Price Data (The Pink Sheet), bijgewerkt op 2 oktober 2026, CC BY 4.0 · berekeningen van Shelfpedia: verandering over een maand, twaalf maanden en vijf jaar.

Bron: FAOSTAT, gewassen en dierlijke producten — productie (bijgewerkt 23 december 2025) en handel (bijgewerkt 23 juli 2026), samengesteld door de FAO, CC BY 4.0 · berekeningen Shelfpedia: aandelen en plaatsen.