World Bank · Pink Sheet

Minyak sawit

Malaysia, ditapis, harga eksport

1,180 US$/tHarga · September 2026
+4.2%1 bulan
+13.8%12 bulan
-0.1%5 tahun

Harga bulanan sejak 2000

US$/t

Harga purata tahunan

US$/t
TahunHarga
20251,007
2024964
2023887
20221,276
20211,130
2020752
2019601
2018639
2017751
2016736
2015663
2014838
2013871
20121,043
20111,193
2010933
2009741
20081,043
2007817
2006508

24 bulan terakhir

US$/t
BulanHarga
September 20261,180
Ogos 20261,132
Julai 20261,133
Jun 20261,142
Mei 20261,168
April 20261,181
Mac 20261,167
Februari 20261,064
Januari 20261,013
Disember 2025980
November 2025983
Oktober 20251,038
September 20251,037
Ogos 20251,026
Julai 2025976
Jun 2025935
Mei 2025908
April 2025994
Mac 20251,068
Februari 20251,067
Januari 20251,070
Disember 20241,190
November 20241,169
Oktober 20241,077

Siapa pengeluarnya: pengeluaran dunia pada 2023

Negara dengan pengeluaran yang direkodkan: 45

18,551,950Malaysia · Tan
2 / 45Kedudukan dunia
23%Bahagian dunia
NegaraTanBahagian dunia
Indonesia47,084,29959%
Malaysia18,551,95023%
Thailand3,323,2004.2%
Colombia1,841,8802.3%
Nigeria1,460,0001.8%
Guatemala933,9261.2%
Papua New Guinea770,0001.0%
Honduras655,0000.8%
Brazil637,3530.8%
Cote d’Ivoire562,4650.7%

Pengeluaran dunia sejak 2000

Pengeksport terbesar pada 2024

NegaraTanBahagian duniaNilai eksport (juta dolar AS)
Indonesia21,600,37050%20,013
Malaysia14,503,02134%13,544
Belanda910,6672.1%1,330
Thailand877,5142.1%862
Papua New Guinea669,3341.6%616
Guatemala557,9221.3%531
Colombia409,0031.0%442
Honduras362,9300.9%397
Cote d’Ivoire307,2260.7%311
Costa Rica209,2500.5%217

Komoditi makanan lain

Ini ialah harga di pasaran antarabangsa dalam dolar AS, bukan harga kedai: perubahan mengambil masa berbulan-bulan untuk sampai ke rak, dan kadar pertukaran, pengangkutan serta kos tempatan sama pentingnya.

Sumber: Bank Dunia, Commodity Price Data (The Pink Sheet), dikemas kini 2 Oktober 2026, CC BY 4.0 · pengiraan Shelfpedia: perubahan dalam sebulan, dua belas bulan dan lima tahun.

Sumber: FAOSTAT, tanaman dan hasil ternakan — pengeluaran (kemas kini 23 Disember 2025) dan perdagangan (kemas kini 23 Julai 2026), dihimpun oleh FAO, CC BY 4.0 · pengiraan Shelfpedia: bahagian dan kedudukan.